Lähtölista

Lähtölista-Startlista
(Jälki-ilmoittautuminen kisapaikalla viimeistään tuntia ennen lähtöä)
(Efteranmälan senast en timme före start)

Tytöt/Flickor 2,5km
51 Lana Äikäs-Adams Mustijoki
52 Alina Huttunen Lappträsk
53 Sanni Jokinen Hyvinkää
54 Mira Korpi KU-58
55 Nea Lönnroos Porvoo
56 Melia Lönnroos Porvoo
57 Taika Maisala Espoo
58 Maiju Mikkonen Mäntsälä
59 Alma Sjöström Jackarby
60 Minttu Väisänen Espoo

Pojat/Pojkar 2,5km
61 Aaron Dos Reis Helsinki
62 Conny Huttunen Lappträsk
63 Robin Jääskeläinen Espoo
64 Noel Jarolf Porvoo
65 Vilho Jokinen Hyvinkää
66 Sisu Maisala Espoo
67 Topi Mikkonen Mäntsälä
68 Mirko Rauhala Helsinki
69 Jaro Sillanpää Monninkylä
70 Arttu Väisänen Espoo

Naiset 7km
3 Sandra Allden Borgå
4 Nora Allden Pellinge
10 Anneli Calder
11 Nella Daavitsainen Kerkkoo
12 Noora Daavitsainen Kerkkoo
13 Petra Ekman Pernå
21 Anja Gustafsson Porvoo
26 Salla Holmstén Sipoo
28 Marianne Ikonen-Sillanpää Monninkylä
31 Tanja Jarolf Porvoo
35 Irina Johansson Borgå
36 Johanna Johansson Borgå
39 Iida Kallio Koskenkylä
42 Tanja Kauhanen
54 Alexandra Kral Helsinki
56 Ronja Kronvall Akilles Ski Team
59 Maria Kuula Porvoo Team Fenix Training
62 Matleena Lahti Tolkkinen/Porvoo
63 Jenni Laine Porvoo
64 Johanna Laurila Porvoo
67 Emilia Less Sibbo
68 Barbro Lindberg Borgå
75 Maria Liukkonen Porvoo/Akilles Ski Team
79 Melissa Lönnström Borgå Akilles Ski Team
81 Jola Maisala Espoo
83 Johanna Manninen Porvoo
85 Minna Mattila Porvoo
96 Miia Nurmi Vantaa
100 Marja Nyyssönen-Askola Porvoo
102 Mari Paakkinen Helsinki
104 Kirsa Piipari Tolkkinen
105 Kirsa Piipari Tolkkinen
113 Erika Roslund Porvoo
121 Maria Savolainen Porvoo
122 Carolin Scharfenstein Porvoo
125 Sofia Sjöström-Blom Jackarby
127 Katrin-Sofi Strömfors Jackarby
135 Suvi Vellonen Vantaa
137 Minna Vilkko Porvoo
138 Katrin Virta Tolkis
139 Katja Vis

Miehet 7km
7 Liam Blom Jackarby
9 Andrew Calder
16 Markus Eräpolku Helsinki
24 Juha Heijari Pyhtää
55 Dante Kronvall Gammelby
74 Esa Liukkonen Porvoo/Akilles Ski Team
78 Kim Lönnström Borgå Akilles Ski Team
86 Lars Meyer Mäntsälä
97 Toni Nurmivaara Hamari
101 Tom Olsson Viasvesi
109 Esa Rauhala Helsinki
119 Jari Saraniemi Porvoo
120 Jouni Saukonoja Porvoo
130 Rasmus Töyrylä Pyhtää
131 Antte Vaahterainen Porvoo
134 Marko Veikkola Vantaa

Naiset 14km
5 Sanna Andersson Porvoo
15 Elina Enne Vantaa
18 Pauliina Etelämäki-Huhtala Vantaa
20 Marlene Grönqvist-Lönnström Borgå Akilles Ski Team
25 Jonna Hinttaniemi Pernå
27 Krista Igbarria Vantaa
34 Camilla Johansson Sarfsalö
37 Tiina Jokinen Hyvinkää
45 Saana Koivisto Helsinki
52 Sisko Koskela Askola
69 Hanna Lindholm Lovisa
70 Marianne Lindman Borgå
77 Niina Lönnroth Nurmijärvi
91 Heli Nieminen Hinthaara
92 Anne Niinimaa Askola
93 Anni Niiranen Tolkkinen
114 Monika Saari Sarfsalö
115 Minna Sahlbom Porvoon Flikat
128 Christina Sundelin Helsingfors
132 Sofia Valasti Porvoo/Akilles Ski Team
136 Eija Viinikainen Porvoo
141 Maria Vuonokari Pukkila

Miehet 14km
1 Miiro Aaltonen Porvoo
8 Jan Bremer Akilles Ski Team
17 Matti Eskola Eilola Logistics Oy
19 Mikke Fagerlund Porvoo
22 Kim Hagelberg Vantaa
32 Riku Järvelä Helsinki
38 Jesse Jyläs Helsinki
41 Mikko Kauhanen Mäntsälä
43 Eemeli Kittilä Eilola Logistics Oy
44 Matias Kittilä Eilola Logistics Oy
48 Juha-Pekka Konttinen Vantas
50 Santeri Kortejärvi Akilles Ski Team Porvoo
51 Eero Koskela Askola
58 Tommi Kurki Eilola Logistics Oy
60 Samu Kylmälä Porvoo
65 Saku Lehtoniemi Teissala
66 sakari lehtoniemi Teissala
71 Eetu Liukkonen Porvoo/Akilles Ski team
72 Leevi Liukkonen Porvoo/Akilles Ski team
73 Anton Liukkonen Porvoo/Akilles Ski Team
76 Patrick Lönnroth Nurmijärvi
80 Arvo Luts Porvoon Akilles Ski Team
84 Katja Mattila Tolkkinen
90 Marko Nieminen Hinthaara
94 Toni Nuikka Eilola Logistics Oy
98 Mathias Nyman Oravais IF
103 Elias Passoja Eilola Logistics Oy
110 Saku Riekki Eilola Logistics Oy
111 Topi Rimpiläinen Eilola Logistics Oy
118 Lars Salomaa Jackarby
133 Juha-Matti Väyrynen Eilola Logistics Oy
140 Anthony Vollenweider Porvoo
142 Kyösti Wargh Eilola Logistics Oy
143 Zacharias Wickholm Borgå

Naiset 21km
2 Nina Äikäs Mustijoki
14 Anna Elovaara-Salmi Espoo
47 Sanna Kolli Ryttylä
57 Minna Kumén Helsinki
82 Tanja Manninen Järvenpää
87 Henna Mikkonen Mäntsälä
88 Heidi Moisio Helsinki
99 Joanna Nyman Espoo
108 Sanna Qvist Helsinki
112 Maria Rosenström Epoo
116 Meeri Saksman-Toikka Espoo
117 Taru Salo
126 Nina Sormunen Helsinki
129 Salla Töyrylä Pyhtää

Miehet 21km

6 Kari Ängeslevä Kellokoski
23 Jarmo Häkkinen Porvoo
29 Ilkka Isolatva Helsinki
30 Eero Jääskeläinen Helsinki
33 Asko Johanson Porvoo
40 Antti Kaski Helsinki
46 Mikko Kolehmainen Kirkkonummi
49 Aki Korte
53 Toni Koski HTRC
61 Jooel Laakkonen Helsinki
89 Kaj Möttönen Vantaa
95 Janne Nuopponen Nummenkylä
106 Tom Pohjola Porvoo
107 Markus Qvist Helsinki
123 Jani Sillanpää Monninkylä
124 Markus Sipilä Porvoo

Vaellus (Ilman aikaa)
Mirva Peltola Tolkkinen
Johanna Rusanen Porvoo
Liisa Piuhola Porvoo
Jonna Less Sibbo
Anne Ylikoski Porvoo